Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Informacja dotycząca kontroli autokarów

  W związku z okresem wyjazdów na ferie zimowe i zwiększonym zainteresowaniem organizatorów przewozów autokarowych w zakresie kontroli tych pojazdów, policjanci zabrzańskiej drogówki informują o możliwości przeprowadzenia takich kontroli po wcześniejszym jej zgłoszeniu. Zgłoszenia pisemne można kierować na adres Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy, a także pod nr telefonu 32 277 92 90.

 2. Uprawnienia pojazdów uprzywilejowanych

  Uczestniczenie w akcji związanej z ratowaniem życia, zdrowia ludzkiego lub mienia, wykonywanie zadań związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. To tylko niektóre sytuacje, w których służby używają sygnałów pojazdu uprzywilejowanego.

 3. Policyjny apel skierowany nie tylko do pieszych

  Piesi to najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego. Niedostatecznie oświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze (zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawiają, że dochodzi do wielu wypadków. Dlatego zabrzańska drogówka prowadzi dziś działania "Kontrola drogowa – pieszy",a my przypominamy o tym jak dbać o bezpieczeństwo na drodze oraz prezentujemy film „Przejście oddaj pieszym"

 4. " Przejście oddaj pieszym "

  W trosce o niezmotoryzowanych Śląska Policja prowadzi kampanię profilaktyczną " Przejście oddaj pieszym". Jej celem jest wzrost bezpieczeństwa pieszych oraz uzmysłowienie pozostałym użytkownikom ruchu drogowego, jak ogromne znaczenie na jego poprawę ma przestrzeganie obowiązujących przepisów. Do wielu zdarzeń z udziałem pieszych dochodzi na przejściach dla pieszych i do tego z winy kierujących. Policyjne działania poparł drużynowy mistrz świata w skokach narciarskich Piotr Żyła

 5. Bezpieczny rowerzysta – policyjne działania w Zabrzu w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”

  W trosce o poprawę bezpieczeństwa coraz liczniejszej grupy cyklistów, zabrzańska drogówka prowadziła wczoraj działania profilaktyczne pod nazwą „Bezpieczny rowerzysta”. Akcja promuje bezpieczne, zgodne z przepisami i odpowiedzialne uczestnictwo w ruchu drogowym. Mundurowi prowadzili rozmowy profilaktyczne z kierującymi i pieszymi oraz rozdawali im odblaski i ulotki zawierające porady dla rowerzystów i kierowców.

 6. Na skuterze próbował uciec przed kontrolą – odpowie w myśl nowych przepisów

  37-letni zabrzanin kierujący motorowerem nie zatrzymał się do kontroli drogowej na ulicy Strzelców Bytomskich. Policjanci z IV komisariatu ruszyli w pościg. Mężczyzna został szybko zatrzymany. W myśl przepisów, które weszły w życie 1 czerwca, w związku z nie zatrzymaniem się do kontroli odpowie za przestępstwo, a nie jak za wykroczenie jak dotychczas w podobnej sytuacji. Grozi mu 5 lat więzienia.

 7. Śląska drogówka podsumowała "Bezpieczny weekend" i "Pasy"

  Od godzin popołudniowych ostatniej środy do wczorajszego wieczora policjanci prowadzili na drogach działania "Bezpieczny weekend". Ich podstawowym zadaniem było zapewnienie bezpieczeństwa i drożności przejazdu na głównych ciągach komunikacyjnych. W niedzielę mundurowi w sposób szczególny zwracali też uwagę na to, czy dorośli korzystają z pasów bezpieczeństwa i czy przewożą dzieci w fotelikach.

 8. Telefony, telefony.. ."Łapki na kierownicę"

  Ruszyła ogólnopolska kampania "Łapki na kierownicę". Jej zadaniem jest uświadomienie kierujących, jak duże zagrożenie niesie za sobą używanie telefonu trzymanego w ręku podczas kierowania pojazdem. Partnerem akcji jest operator popularnego wśród kierowców komunikatora Yanosik.

 9. Podczas policyjnych działań skontrolowali samochody ciężarowe

  Zabrzańska drogówka przy współpracy policjanta z Gliwic przeprowadziła wczoraj kontrole drogowe samochodów ciężarowych. W godzinach 07.00-15.00 policjanci sprawdzali m.in. stan techniczny pojazdów ciężarowych poruszających się po drogach Zabrza, czas pracy kierowców oraz przewożony przez nich ładunek. Ujawniono 3 przypadki przekroczenia czasu pracy.

 10. Trwają działania „Kontrola drogowa-pieszy”

  Od wczesnych godzin rannych zabrzańscy policjanci prowadzą działania pn. "Kontrola drogowa – Pieszy". Działania te mają poprawić bezpieczeństwo niechronionych użytkowników dróg-zwłaszcza w miejscach, gdzie dochodzi do największej liczby zdarzeń. Policjanci zwrócą również szczególną uwagę na kierujących, którzy łamią przepisy w zakresie bezpieczeństwa pieszych.

TAGI

Nie reagujesz - akceptujesz
Stop Rasizmowi
Seksturystyka
Dla osób pokrzywdzonych przestępstwem