Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Działania "Bezpieczny weekend" na zabrzańskich drogach

  Policjanci w całym kraju już od kilku godzin prowadzą wzmożone działania na drogach. Policjanci zabrzańskiej drogówki również włączyli się do działań, które potrwają do godz. 6.00 w poniedziałek. Przed nami pierwszy weekend wakacji. Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo nie tylko w czasie podróży ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego na czas wyjazdu majątku.

 2. Bezpieczne Wakacje Na Drodze!

  Wakacje i wypoczynek to upragniony i wymarzony, przez dużych i małych, czas relaksu, zabawy, aktywności oraz często dalekich podróży. Nad bezpieczeństwem podróżujących i pieszych czuwać będzie większa niż zazwyczaj liczba funkcjonariuszy. Policjanci będą pomagać podróżującym w bezpiecznym dotarciu do celu.

 3. Policyjne działania „Kaskadowy pomiar prędkości”

  Policja prowadzi dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne kraju.

 4. Zamiast mandatu – lekcja udzielania pierwszej pomocy

  Zabrzańscy policjanci w nietypowy sposób zachęcają kierujących do bezpiecznych zachowań na drogach w kontekście zbliżającego się pierwszego w tym roku wakacyjnego weekendu. Mundurowi wspólnie z Grupą Ratownictwa PCK Zabrze prowadzą dla kontrolowanych na drogach kierujących krótkie szkolenia z zakresu udzielania pomocy ofiarom wypadków.

 5. Jak zgłosić kontrolę autokaru?

  W związku z okresem wakacyjnych wyjazdów i zwiększonym zainteresowaniem organizatorów przewozów autokarowych w zakresie kontroli tych pojazdów, policjanci zabrzańskiej drogówki informują o możliwości przeprowadzenia takich kontroli po wcześniejszym jej zgłoszeniu. Zgłoszenia pisemne można kierować na adres Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy, a także pod nr telefonu 32 277 92 90.

 6. Jednośladem bezpiecznie do celu

  Dla większości osób jazda rowerem jest sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu i rekreację, dla innych jest to środek komunikacji, którym dojeżdżają do pracy, szkoły czy po zakupy. Należy jednak pamiętać, że niezależnie w jakim celu korzystamy z roweru, to poruszając się tym pojazdem należymy do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 7. 15 kolizji, 1 wypadek i 4 kierujących pod wpływem alkoholu

  Wypadek drogowy, 15 kolizji i 4 kierujących „na podwójnym gazie”, to bilans wydłużonej ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny weekend” na zabrzańskich drogach. W zdarzeniach drogowych obrażenia odniosła 1 osoba. Do 5-dniowej akcji, która zakończyła się wczoraj o godzinie 22.00, skierowano 114 funkcjonariuszy drogówki, których wspierało ponad 200 policjantów z innych wydziałów.

 8. Pijany kierowca autokaru chciał przewozić dzieci na wycieczkę

  Policjanci z zabrzańskiej drogówki przeprowadzili kontrolę autokaru, który następnie miał się udać po dzieci wyjeżdżające na wycieczkę szkolną. W trakcie kontroli okazało się, że 67-letni kierowca z Zabrza miał ponad 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Przypominamy, że rodzice i opiekunowie mogą wezwać policjantów przed wyjazdem, aby skontrolowali stan techniczny pojazdu i trzeźwość kierowcy.

 9. Trwają działania „Bezpieczny weekend”

  To już kolejny w tym roku przedłużony weekend. Policjanci w całym kraju już od 6.00 prowadzą wzmożone działania na drogach. Policjanci zabrzańskiej drogówki również włączyli się do działań, które potrwają do godz. 22.00 w niedzielę. Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo nie tylko w czasie podróży ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego na czas wyjazdu majątku.

 10. Samochód potrącił motorowerzystę

  Prawdopodobnie nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu było powodem wczorajszego zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu ulic Mikulczyckiej i Niedziałkowskiego. Kierujący osobowym volkswagenem wjechał w motorower, który prowadził 17-letni zabrzanin. Nastolatek doznał urazu kolana i ogólnych potłuczeń, trafił do szpitala. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 50-letniemu kierującemu osobówką. Uczestnicy zdarzenia drogowego byli trzeźwi.

TAGI

Nie reagujesz - akceptujesz
Stop Rasizmowi
Seksturystyka
Dla osób pokrzywdzonych przestępstwem