Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. 22 osoby bez pasów bezpieczeństwa – efekty wczorajszych kontroli drogowych

  Policjanci zabrzańskiej drogówki podsumowali niedzielne działania "Pasy". Na drogach Zabrza skontrolowali 71 pojazdów, w których 22 osoby jechały bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policyjna akcja trwała od wczesnych godzin porannych aż do godziny 22.00. Kolejne działania wkrótce.

 2. 30 ujawnionych przekroczeń prędkości podczas wczorajszych działań drogówki "Prędkość"

  Policjanci z Zabrza dbający o bezpieczeństwo na drogach przeprowadzili działania „Prędkość”. Była to kolejna edycja akcji ukierunkowanej na ujawnianie kierowców poruszających się z nadmierną prędkością. Wczorajsze działania rozpoczęły się o godzinie 6.00 i trwały do 22.00. Zabrzańska drogówka ujawniła 30 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących.

 3. Podsumowanie wczorajszych działań "Trzeźwość"

  Podczas prowadzonych wczoraj przez zabrzańską drogówkę działań „Trzeźwość”, policjanci skontrolowali stan trzeźwości ponad 600 kierujących. Na jednej z kontroli „wpadł” operator koparki, który prowadził pojazd na ulicy Kondratowicza mając ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie. Działania mające na celu eliminowanie z dalszej jazdy nietrzeźwych kierujących trwały od godziny 6.00 rano do 22.00.

 4. Uprawnienia pojazdów uprzywilejowanych

  Uczestniczenie w akcji związanej z ratowaniem życia, zdrowia ludzkiego lub mienia, wykonywanie zadań związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. To tylko niektóre sytuacje, w których służby używają sygnałów pojazdu uprzywilejowanego.

 5. Podsumowanie działań „Bezpieczny weekend”

  Policjanci z zabrzańskiej drogówki podsumowali wyniki działań realizowanych w ramach akcji „Bezpieczny weekend”. Działania rozpoczęły się w piątek o godzinie 6.00 i trwały do niedzieli do godziny 22.00. W tym czasie doszło do 1 wypadku drogowego oraz do 10 kolizji. Cieszy fakt, że wszyscy kierujący skontrolowani przez policjantów byli trzeźwi.

 6. Policyjny apel skierowany nie tylko do pieszych

  Piesi to najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego. Niedostatecznie oświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze (zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawiają, że dochodzi do wielu wypadków. Dlatego zabrzańska drogówka prowadzi dziś działania "Kontrola drogowa – pieszy",a my przypominamy o tym jak dbać o bezpieczeństwo na drodze oraz prezentujemy film „Przejście oddaj pieszym"

 7. " Przejście oddaj pieszym "

  W trosce o niezmotoryzowanych Śląska Policja prowadzi kampanię profilaktyczną " Przejście oddaj pieszym". Jej celem jest wzrost bezpieczeństwa pieszych oraz uzmysłowienie pozostałym użytkownikom ruchu drogowego, jak ogromne znaczenie na jego poprawę ma przestrzeganie obowiązujących przepisów. Do wielu zdarzeń z udziałem pieszych dochodzi na przejściach dla pieszych i do tego z winy kierujących. Policyjne działania poparł drużynowy mistrz świata w skokach narciarskich Piotr Żyła

 8. Bezpieczny rowerzysta – policyjne działania w Zabrzu w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”

  W trosce o poprawę bezpieczeństwa coraz liczniejszej grupy cyklistów, zabrzańska drogówka prowadziła wczoraj działania profilaktyczne pod nazwą „Bezpieczny rowerzysta”. Akcja promuje bezpieczne, zgodne z przepisami i odpowiedzialne uczestnictwo w ruchu drogowym. Mundurowi prowadzili rozmowy profilaktyczne z kierującymi i pieszymi oraz rozdawali im odblaski i ulotki zawierające porady dla rowerzystów i kierowców.

 9. Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na DTŚ

  Kierowcy podróżujący Drogową Trasą Średnicową muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu spowodowanymi prowadzonymi od wczoraj pracami związanymi z budową przejazdów awaryjnych. Poniżej zamieszczamy treść komunikatu Miejskiego Zarządu Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu

 10. Prowadził nietrzeźwy i z pasażerami w samochodzie. Wjechał w drzewo

  Do groźnego wypadku doszło w minioną sobotę na zabrzańskim odcinku Drogi Krajowej nr 88. Nietrzeźwy 27-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym wjechał w drzewo. W wyniku zderzenia kierujący doznał złamania ręki, a jeden z pasażerów złamania obojczyka. Okazało się, że kierujący w ogóle nie posiada prawa jazdy. W sprawie powołany zostanie biegły z zakresu medycyny. Na podstawie opinii biegłego sformułowany zostanie zarzut dla nietrzeźwego sprawcy wypadku

TAGI

Nie reagujesz - akceptujesz
Stop Rasizmowi
Seksturystyka
Dla osób pokrzywdzonych przestępstwem