Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Projekt EDWARD – 19 września 2018 r.

  Projekt Edward (European Day Without Road Death) – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach – to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy. Działania w ramach projektu EDWARD 2018 będą prowadzone przez policjantów z krajów europejskich w dniu 19 września (środa), w czasie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

 2. Drogówka zabezpieczyła jubileuszowe „Motoserce”

  W minioną sobotę do Zabrza zjechali pasjonaci jazdy na motocyklach, a jednocześnie honorowi krwiodawcy. Powodem zlotu motocyklistów była X, jubileuszowa edycja akcji „Motoserce – Krew Darem Życia”. Najważniejszym punktem wydarzenia była oczywiście zbiórka krwi. W zabezpieczeniu akcji wzięła udział zabrzańska policja.

 3. X edycja akcji „MOTOSERCE – KREW DAREM ŻYCIA”

  Jutro na terenie Zabrza odbędzie się impreza charytatywna pod nazwą „Motoserce – Krew Darem Życia”. Jej organizatorem jest klub motocyklowy „Invaders mc Poland Chapter Zabrze”. W zabezpieczeniu akcji udział bierze zabrzańska policja. Głównym celem imprezy jest namawianie mieszkańców do ratowania życia chorych poprzez honorowe oddawanie krwi, a najważniejszym punktem wydarzenia - możliwość oddania krwi. Zbiórka krwi potrwa od 11.00 do 16.00.

 4. Wciąż zatrzymują pijanych kierujących

  W ostatnich dniach na drogach Zabrza policjanci zatrzymali aż 6 nietrzeźwych kierujących. Relatywnie wysokie kary za prowadzenie pojazdu "na podwójnym gazie" nie zniechęcają niektórych osób do jazdy w stanie nietrzeźwości. Piraci drogowi zdają się jednak zapominać, że ich nieodpowiedzialne zachowanie to przede wszystkim ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

 5. Działania „Bezpieczny pieszy” na zabrzańskich drogach

  Policjanci zabrzańskiej drogówki prowadzą dziś akcję „Bezpieczny pieszy”. Działania te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych poprzez ograniczenie liczby zdarzeń z ich udziałem. Policyjna akcja rozpoczęła się o 10.00 i potrwa do 18.00

 6. Aż 6 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących

  Od piątku na drogach Zabrza mundurowi ujawnili aż 6 nietrzeźwych kierujących. To tylko potwierdza zasadność prowadzenia przez Policję działań „Trzeźwość”. Podczas piątkowej akcji zabrzańska drogówka skontrolowała stan trzeźwości 1060 kierujących. Sprawcy kierowania swoimi pojazdami „na podwójnym gazie” odpowiedzą przed sądem za swoje przewinienia.

 7. Kontrolują stan techniczny pojazdów

  Mundurowi z zabrzańskiej drogówka prowadzą dziś na drogach Zabrza akcję „Smog”. Działania mają na celu wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów. Kontrole drogowe potrwają do 22.00. Natomiast jutro o 10.00 rozpoczyna się akcja „Bezpieczny pieszy”. Jej celem jest przede wszystkim ograniczenie ilości zdarzeń drogowych w rejonie przejść dla pieszych.

 8. Dzisiaj działania „Trzeźwość”

  Od godziny 14.00 na drogach Zabrza policjanci ruchu drogowego będą prowadzić działania pod kryptonimem “Trzeźwość”. Akcja ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy pijanym kierowcom. Przypominamy, że za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara więzienia, utrata prawa jazdy oraz obowiązek uregulowania świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

 9. Mając 2,5 promila spowodował kolizję na skrzyżowaniu

  27-letni zabrzanin mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu podczas wykonywania manewru skrętu nie zapanował nad citroenem i wjechał w bok skody. Nietrzeźwy kierujący trafił do szpitala, na szczęście nie doznał poważniejszych obrażeń. Do kolizji doszło na skrzyżowaniu ulic Moniuszki i Chopina. Jej sprawcy grożą teraz 2 lata więzienia.

 10. "Bezpieczny pieszy" na zabrzańskich drogach

  Dzisiaj na terenie Zabrza policjanci wydziału ruchu drogowego prowadzą akcję pod kryptonimem „Bezpieczny pieszy”. Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych. Policyjna akcja rozpoczęła się o 10.00 i potrwa do 18.00

TAGI

Nie reagujesz - akceptujesz
Stop Rasizmowi
Seksturystyka
Dla osób pokrzywdzonych przestępstwem