Piesi potrąceni na przejściu - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Wiadomości

Piesi potrąceni na przejściu

Data publikacji 02.12.2015

Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin doszło do dwóch potrąceń pieszych na oznakowanych przejściach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w pierwszym przypadku sprawcą był kierujący, który nie zauważył pieszego, a w drugim piesza, która wtargnęła na przejście przy czerwonym świetle. Czynności w sprawach trwają.

Policjanci zabrzańskiej komendy prowadzą czynności w sprawie dwóch wypadków drogowych, do których doszło na drogach naszego miasta. Do pierwszego zdarzenia odeszło na ulicy 3-go Maja. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 35-letni kierujący fiatem siena potrącił 45-letniego mężczyznę. Do zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. Pieszy z urazem głowy, klatki piersiowej i nogi został przewieziony do szpitala. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy kategorii B.

Do drugiego zdarzenia doszło wczoraj kilka minut po godzinie 18.00 na ulicy Bytomskiej. 22-letni kierujący volkswagenem golfem na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 15-letnią dziewczynę. Z policyjnych ustaleń wynika, że dziewczynka weszła na przejście dla pieszych przy czerwonym świetle. Z urazem głowy i kończyn dolnych została przewieziona do szpitala . Kierujący golfem był trzeźwy. Czynności w sprawach trwają.