Pobiegli w Krakowie, Żywcu, Wrocławiu i Myślenicach - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Wiadomości

Pobiegli w Krakowie, Żywcu, Wrocławiu i Myślenicach

Data publikacji 22.05.2017

Zabrzańscy policjanci, którzy swój wolny czas poświęcają bieganiu, kolejny raz wzięli udział w zawodach organizowanych na terenie kraju. Zabrzańską komendę reprezentowali na maratonie w Krakowie, półmaratonie w powiecie żywieckim i runmageddonach w Myślenicach i Wrocławiu. Policyjnym biegaczom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

W ostatnim czasie zabrzańscy policjanci pasjonujący się bieganiem wzięli udział w maratonie, górskim półmaratonie i w dwóch runmageddonach. Asp.szt. Marek Chmurczyk, zastępca dyżurnego zabrzańskiej jednostki, ukończył ostatnio maraton w Krakowie. Jest to doświadczony maratończyk, który obecnie walczy o zdobycie Korony Maratonów Polskich. Aby zdobyć ten tytuł, policjant musi w ciągu 24 miesięcy od pierwszego biegu ukończyć 5 maratonów: Maraton w Dębnie, Cracovia Maraton, Wrocław Maraton, Maraton Warszawski i Poznań Maraton. Krakowski maraton, to czwarty w koronie zabrzańskiego policjanta bieg, na dystansie 42 km i 197 metrów. Aby zdobyć ten tytuł dyżurny musi jeszcze ukończyć maraton we Wrocławiu, który odbędzie się 10 września.

Sierż. Wojciech Kazienko reprezentował zabrzańską komendę podczas I Ekstremalnego Półmaratonu Górskiego Służb Mundurowych. Bieg który odbył się na dystansie 21 km i 97 m był również traktowany jako Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Biegach Górskich. Policjant, który na co dzień zajmuje się sprawami nieletnich, zmierzył się z wymagającą i trudną trasą. Z Doliny Zimnika poprzez Malinowską Skałę, która przez 11 km podbiegami prowadziła na najwyższy szczyt w grupie górskiej Beskidu Śląskiego – 1257 m n.p.m Skrzyczne przebiegło ponad 100 przedstawicie li służb mundurowych.

Kolejnym zabrzańskim policjantem, który wziął udział w biegach jest dzielnicowy z I komisariatu mł.asp. Andrzej Cieśla. Uczestniczył w dwóch runmagedonach, które odbyły się w Myślenicach i Wrocławiu. W pierwszym ekstremalnym biegu na dystansie 15,5 km pokonał około 60 przeszkód przygotowanych przez organizatora. We Wrocławiu na dystansie 7 km organizatorzy imprezy przygotowali 30 przeszkód dla biegaczy. Zabrzańskim biegaczom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych biegach.

Sprawność fizyczna, to jedna z podstawowych cech jaką powinien wykazywać się każdy policjant. Co roku policjanci w całej Polsce przystępują do egzaminów sprawnościowych. O ich przebiegu informowaliśmy już na łamach naszej strony. Bieganie, które jest pasją wielu mundurowych pomaga nie tylko zdać egzaminy sprawnościowe, ale brać udział w ogólnokrajowych zawodach.

 • asp.szt. Marek Chmurczyk
 • asp.szt. Marek Chmurczyk
 • mł.asp. Andrzej Cieśla
 • mł.asp. Andrzej Cieśla
 • mł.asp. Andrzej Cieśla
 • mł.asp. Andrzej Cieśla
 • mł.asp. Andrzej Cieśla
 • sierż. Wojciech Kazienko
 • sierż. Wojciech Kazienko
 • sierż. Wojciech Kazienko
 • sierż. Wojciech Kazienko
 • sierż. Wojciech Kazienko