Wiadomości

„Znicz 2018” - zmiany w organizacji ruchu w Zabrzu w okresie Wszystkich Świętych

Data publikacji 30.10.2018

Zabrzańscy policjanci informują, że w w dniach 31.10.2018 – 01.11.2018 na terenie miasta wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Prezentujemy mapy zawierające zmiany w organizacji ruchu przy największych cmentarzach w Zabrzu.

Zmiana organizacji ruchu w Zabrzu przy ulicy Rogoźnickiej w dzielnicy Pawłów

Osoby udające się na cmentarz w Pawłowie informujemy, że na ulicy Rogoźnickiej wprowadzony będzie jeden kierunek ruchu na odcinku od ulicy Obrońców Westerplatte do ulicy Mendego.

Zmiana organizacji ruchu w Zabrzu przy ulicy Kopalnianej w dzielnicy Mikulczyce.

Osoby udające się na cmentarza mieszczący się przy ulicy Ofiar Katynia w zabrzańskiej dzielnicy Mikulczyce informujemy, że na ulicy Kopalnianej wprowadzony jest jeden kierunek ruchu na odcinku od ulicy Ofiar Katynia do garaży zlokalizowanych w ciągu ulicy Kopalnianej.

Zmiana organizacji ruchu w Zabrzu przy ulicy Pokoju

Osoby udające się na cmentarza zlokalizowany przy ulicy Pokoju w centrum Zabrza informujemy, że na ulicy Pokoju wprowadzony będzie jeden kierunek ruchu na odcinku od ulicy Piłsudskiego do ulicy Ciupki.

Zmiana organizacji ruchu w Zabrzu przy ulicy Budowlanej w dzielnicy Rokitnica

Osoby udające się na cmentarz przy ul. Budowlanej informujemy, że na tej ulicy wprowadzony jest jeden kierunek ruchu na odcinku od ulicy Wyszyńskiego do łącznika ulicy Budowlanej z ulicą Kosmowskiej.

Organizacji ruchu w Zabrzu przy ulicy Płaskowickiej w dzielnicy Zaborze

Osoby udające się na cmentarza zlokalizowany przy ulicy Płaskowickiej w zabrzańskiej dzielnicy Zaborze informujemy, że udostępnione będą parkingi w niżej wymienionych jednostkach:

  • parking na terenie Zespołu Szkół Sportowych przy ulicy Płaskowickiej
  • teren przy kościele pw. św. Franciszkańskiej przy ulicy Płaskowickiej
  • parking na terenie Fortum Silesia S.A. przy ulicy Wolności
  • parking na terenie byłego szpitala przy ulicy Wyciska

Zmiana organizacji ruchu w Zabrzu przy ulicy Czołgistów i ulicy św. Józefa w dzielnicy Centrum

Osoby udające się na cmentarza zlokalizowany przy ulicy Czołgistów w centrum Zabrza informujemy, że na ulicy Czołgistów wprowadzony jest jeden kierunek ruchu na odcinku od ulicy Roosevelta do ulicy Matejki oraz na ulicy Lubelskiej od ul. Czołgistów do ul. Wita Stwosza, a także na ulicy Ptasiej od ulicy Biniasa do ulicy św. Józefa.

W dniu Wszystkich Świętych w obrębie cmentarzy służbę pełnić będą policjanci zabrzańskiej drogówki oraz komisariatów. Wszystkich użytkowników ruchu drogowego prosimy o dostosowanie się do proponowanej organizacji ruchu oraz stosowanie do zaleceń policjantów pełniących w tych rejonach.