Ukończyli 14 PZU Półmaraton Warszawski - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Wiadomości

Ukończyli 14 PZU Półmaraton Warszawski

Data publikacji 01.04.2019

Zabrzańscy policjanci, którzy w niedzielę wzięli udział w warszawskim półmaratonie rozpoczęli kolejny biegowy sezon. Wyniki jakie uzyskali pozwalają sądzić, że będzie to dobry rok. Policyjnym sportowcom życzymy idealnej pogody podczas kolejnych udanych startów.

Podczas ostatniego weekendu w wielu polskich miastach odbyły się pierwsze po sezonie zimowym biegi długodystansowe. W największym z nich, 14 PZU Półmaratonie Warszawskim, udział wziął Zastępca Komendanta Komisariatu II Policji w Zabrzu nadkom. Oktawiusz Cieślik oraz asp.szt. Beata Heromińska z zabrzańskiej komendy. Dla nadkom. Cieślika, który w 2017 roku zdobył Koronę Półmaratonów Polskich, bieg w stolicy był pierwszym, po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej poważną kontuzją, udziałem w zawodach na dystansie 21 km i 97 m. Rehabilitacja, a potem systematyczne treningi pod okiem specjalistów pozwoliły nie tylko powrócić do zdrowia, ale również poprawić sportowe wyniki. Tym razem warszawski półmaraton ukończył z czasem 1 godziny i 49 minut, a tym samym poprawił swój wynik o 4 minuty.

Dwie minuty później na mecie warszawskiego półmaratonu zameldowała się asp.szt. Beata Heromińska. Zabrzańska policjantka startowała po raz trzeci w życiu na tym dystansie. Chociaż rekreacyjnie biega od dawna, to dopiero w zeszłym roku wzięła udział w pierwszych biegowych zawodach. Podczas wrześniowego półmaratonu w Bytomiu w swojej kategorii wiekowej zajęła III miejsce.

Sport dla zabrzańskich policjantów jest bardzo ważnym elementem nie tylko zawodowego życia. Jak sami podkreślają udział w tego rodzaju imprezach sportowych jest doskonałą odskocznią od służbowych obowiązków. Pozwala to nie tylko utrzymać dobrą kondycję, ale również dostarcza mnóstwa pozytywnych emocji. Życzymy sukcesów i wytrwałości w pokonywaniu kolejnych kilometrów.

  • Zabrzańscy policjanci na starcie 14 PZU Półmaratonu Warszawskiego
  • Zabrzańscy policjanci na starcie 14 PZU Półmaraton Warszawski
  • Zabrzańscy policjanci na starcie 14 PZU Półmaratonu Warszawskiego
  • Zabrzańscy policjanci na starcie 14 PZU Półmaratonu Warszawskiego
  • Zabrzańscy policjanci na mecie półmaratonu
  • Zabrzańscy policjanci na starcie 14 PZU Półmaratonu Warszawskiego
Ładowanie odtwarzacza...