Podsumowanie działań "NURD" na zabrzańskich drogach - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Wiadomości

Podsumowanie działań "NURD" na zabrzańskich drogach

Data publikacji 10.02.2020

06 lutego br. na terenie całego kraju, policjanci z drogówki w godzinach od 6:00 do 22:00 przeprowadzili działania "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Policjanci zabrzańskiej drogówki również włączyli się do działań. Zwracali oni szczególną uwagę na nieprawidłowe zachowania w stosunku do pieszych, jak również na samych pieszych czy rowerzystów łamiących przepisy ruchu drogowego. Działania przeprowadzane były wspólnie z policjantami z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach.

W czwartek w godzinach od 6:00 do 22:00 na terenie całego kraju policjanci drogówki przeprowadzili działania "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Zabrzańscy mundurowi, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo na drogach, również włączyli się do akcji. Policjanci zwracali szczególną uwagę na nieprawidłowe zachowania w stosunku do pieszych, jak również na samych pieszych czy rowerzystów łamiących przepisy ruchu drogowego. Działania prowadzono wspólnie z policjantami z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach.

Zabrzańska drogówka w czasie trwania akcji ujawniła 75 wykroczeń. 45 z nich dotyczyło nieprawidłowych zachowań kierujących w obrębie przejść dla pieszych - przede wszystkim nieustąpienia pieszym pierwszeństwa na przejściach, niestosowania się do sygnalizacji świetlej przed przejściem dla pieszych i nieprawidłowego parkowania w obrębie skrzyżowania. Mundurowi nałożyli 32 mandaty karne. Ponadto policjanci wykonywali czynności na miejscu 3 zdarzeń drogowych. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg - zarówno kierujących, jak i pieszych, aby w trosce o własne bezpieczeństwo zachowywali wyjątkową rozwagę na drodze oraz używali elementów odblaskowych.