Trwają zabrzańskie działania "Prędkość" - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Wiadomości

Trwają zabrzańskie działania "Prędkość"

Data publikacji 13.02.2020

Zabrzańscy policjanci ruchu drogowego od samego rana, wspólnie z policjantami drogówki z Rudy Śląskiej oraz Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach, przeprowadzają kontrole prędkości na zabrzańskich drogach. Działania te mają na celu eliminowanie z ruchu piratów drogowych, wykorzystując ręczne mierniki prędkości oraz wideo rejestratory, zainstalowane w nieoznakowanych radiowozach. Policyjne działania, które są prowadzone w ramach współpracy pomiędzy śląskimi jednostkami, potrwają do wieczora.

Od wczesnych godzin rannych policjanci ruchu drogowego Zabrza, Rudy Śląskiej oraz z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach, prowadzą na terenie naszego miasta działania "Prędkość". Kierujący, którzy przekraczają dozwolone prędkości, są zagrożeniem dla nas wszystkich. Pamiętajmy, że prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także skalę ich skutków. 

Policjanci z drogówki codziennie zatrzymują kierujących za tego typu wykroczenia, ale szeroko zakrojone akcje, podczas których na działaniach koncentruje się więcej funkcjonariuszy niż zwykle, ujawniają nie tylko sprawców wykroczeń, lecz działają profilaktycznie. W ten sposób stróże prawa chcą uświadamiać, że nie warto przekraczać prędkości, choćby z tak prozaicznego powodu, jak grożące kary finansowe czy punkty karne. Niestety, najpoważniejszych skutków przekroczeń prędkości nie można cofnąć mandatem. Więc, aby nie było za późno, zdejmijmy nogę z gazu. Policyjne kontrole prędkości potrwają do wieczora.