Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Wiadomości

Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

Data publikacji 23.06.2020

W ciągu ostatniego weekendu policjanci zatrzymali 3 kierujących pod wpływem alkoholu i jednego pod wpływem narkotyków. W poniedziałek złapali dwóch kolejnych nietrzeźwych kierowców. Pokazuje to, jak ważne są stałe kontrole, mające na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą "na podwójnym gazie". O losie zatrzymanych zadecyduje sąd.

Zabrzańska drogówka rozpoczęła nowy tydzień od zatrzymania kolejnych dwóch nietrzeźwych kierowców. Na ulicy Bytomskiej mundurowi z zabrzańskiej drogówki zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który kierowała samochodem marki Mercedes. Badanie trzeźwości wskazało, że miał 0,94 promila alkoholu w organizmie. Nieco większym wynikiem mógł się "pochwalić" 29-letni mieszkaniec Zabrza, który do kontroli został zatrzymany na ulicy Ofiar Katynia, kiedy kierował swoim oplem. Jego badanie zakończyło się z wynikiem 1,34 promila alkoholu.

Kierującym "na podwójnym gazie" grożą teraz poważne konsekwencje. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę do 2 lat pozbawienia wolności. Zatrzymani muszą się ponadto liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów na okres minimum 3 lat, a także obligatoryjnym świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych