Wiadomości

Poszukiwany do odbycia kary miał w walizce 146 sztuk amunicji do broni gazowej

Data publikacji 16.09.2020

We wtorek po południu mundurowi z zostali wysłani na interwencję, która dotyczyć miała awantury przed jednym z mieszkań w centrum miasta. Na miejscu okazało się, że awanturującym się był 32-latek poszukiwany celem obycia kary 2 lat pozbawienia wolności. W walizce, którą miał mężczyzna policjanci znaleźli 146 sztuk amunicji gazowej.

We wtorek po południu policjanci z pierwszego komisariatu zatrzymali 32-latka, który poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości w celu odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został skazany za kradzież oraz kierowanie gróźb karalnych. Policjanci zatrzymali go po tym, jak awanturował się przed jednym z mieszkań w centrum miasta. 32-latek wiedział, że jest poszukiwany i powinien stawić się do zakładu karnego celem odbycia kary. W miejscu, gdzie przebywał miał nawet przygotowaną walizkę z rzeczami, które chciał zabrać do zakładu karnego. Kiedy policjanci sprawdzili co znajduje się w walizce, byli ogromnie zdziwieni, ponieważ oprócz zwykłych przedmiotów jak ubrania w walizce znaleźli 146 sztuk amunicji. Sam 32-latek tłumaczył, że włożył je tam przez pomyłkę i nie miał zamiaru zabierać ich do zakładu karnego.

Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, gdzie odbywać będzie kare pozbawianie wolności. Za nielegalne posiadanie amunicji grozi mu kolejna kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.