Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. W trosce o bezpieczeństwo na drogach

  Od wczesnych godzin rannych na terenie województwa śląskiego, w tym także w Zabrzu policjanci „drogówki” prowadzą akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

 2. Poszukiwany świadek zdarzenia

  Policja poszukuje świadków zdarzenia drogowego, które miało miejsce 7 maja około godz. 10:15 przy skrzyżowaniu ulic Wolności, a Piłsudskiego. Pojazd ciężarowy przewożący wózek widłowy uszkodził sygnalizator świetlny. Osoby będące świadkami tego zdarzenia proszone są o kontakt z zespołem ds. wykroczeń zabrzańskiej komendy tel.(32) 2779297, (32)2779260 lub najbliższą jednostką Policji tel. 997.

 3. Nietrzeźwy kierujący uciekał przed policją i uszkodził 3 samochody

  Dziś w nocy na terenie Helenki policjanci ogniwa patrolowego po krótkim pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna za kierownicą forda fiesty uciekając przed policją uszkodził 3 inne zaparkowane na ulicy auta. Obecnie trzeźwieje w policyjnym areszcie. Usłyszy zarzuty prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwym oraz spowodowania kolizji

 4. Za kółkiem „na podwójnym gazie”

  Dwóch zatrzymanych nietrzeźwych kierujących – to efekt kontroli drogowych przeprowadzonych przez mundurowych z zabrzańskiej komendy. Drogówka zatrzymała nietrzeźwego mężczyznę jadącego na motorowerze, a policjanci zespołu wywiadowczego – mężczyznę, który pomimo spożytego wcześniej alkoholu kierował samochodem. W obydwu przypadkach zatrzymano prawa jazdy. Mężczyznom grozi teraz do 2 lat więzienia

 5. Przekroczyli prędkość i stracili prawa jazdy

  Zabrzańscy policjanci z wydziału ruchu drogowego kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierowcy na drogach Zabrza. W wyniku kontroli ujawnili 2 przypadki przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Obaj kierujący mężczyźni utracili swoje prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto zostali ukarani wysokimi mandatami i otrzymali po 10 punków karnych

 6. Dzik przyczyną wypadku na DK 88

  Do groźnego wypadku doszło minionej nocy na Drodze Krajowej nr 88 w Zabrzu. Kierujący samochodem osobowym zderzył się z dzikiem, który stał na jezdni. W wyniku zderzenia samochód zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającą osobówką. Obaj kierujący trafili do szpitala

 7. Kierował samochodem bez uprawnień i pod wpływem alkoholu

  Zabrzańscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Buchenwaldczyków samochód osobowy peugeot. Jak się okazało 25-letni kierujący pojazdem był nietrzeźwy oraz nie posiadał uprawnień do prowadzenia samochodu. Zabrzanin odpowie przed sądem za jazdę bez wymaganych uprawnień i pod wpływem alkoholu.

 8. Informacja dotycząca kontroli autokarów

  W związku z okresem zimowych wyjazdów na ferie i zwiększonym zainteresowaniem organizatorów przewozów autokarowych w zakresie kontroli tych pojazdów, policjanci zabrzańskiej drogówki informują o możliwości przeprowadzenia takich kontroli po wcześniejszym jej zgłoszeniu. Zgłoszenia pisemne można kierować na adres Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy, a także pod nr telefonu 32 277 92 90.

 9. Oszronione szyby i samochód pokryty śniegiem – czym grozi taka jazda?

  Okres zimowy to czas, kiedy na ulicach, codziennie można spotkać samochody, które jadą całe pokryte śniegiem lub z oszronionymi szybami. Kierujący takimi pojazdami z pełną świadomością decydują się na jazdę pozbawiając się zupełnie widoczności i kontroli nad tym, co dzieje się na drodze. Czasem jest to zwykła lekkomyślność, a czasem trudno to nazwać nawet brakiem wyobraźni. Takie praktyki prowadzić mogą niestety do poważnych w skutkach zdarzeń drogowych.

 10. Kontrola drogowa – Pieszy

  Policjanci zabrzańskiego wydziału ruchu drogowego będą prowadzili dziś działania pn. „Kontrola drogowa – Pieszy”. W godz. od 14 do 22 będzie kontrolowane przestrzeganie zasad ruchu drogowego przez pieszych. Policjanci zwrócą także uwagę na zachowanie kierowców przy przejściach dla pieszych i skrzyżowaniach.

TAGI

Nie reagujesz - akceptujesz
Stop Rasizmowi
Seksturystyka
Dla osób pokrzywdzonych przestępstwem