Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Jak zgłosić kontrolę autokaru?

  W związku z okresem wakacyjnych wyjazdów i zwiększonym zainteresowaniem organizatorów przewozów autokarowych w zakresie kontroli tych pojazdów, policjanci zabrzańskiej drogówki informują o możliwości przeprowadzenia takich kontroli po wcześniejszym jej zgłoszeniu. Zgłoszenia pisemne można kierować na adres Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy, a także pod nr telefonu 32 277 92 90.

 2. Jednośladem bezpiecznie do celu

  Dla większości osób jazda rowerem jest sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu i rekreację, dla innych jest to środek komunikacji, którym dojeżdżają do pracy, szkoły czy po zakupy. Należy jednak pamiętać, że niezależnie w jakim celu korzystamy z roweru, to poruszając się tym pojazdem należymy do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 3. 15 kolizji, 1 wypadek i 4 kierujących pod wpływem alkoholu

  Wypadek drogowy, 15 kolizji i 4 kierujących „na podwójnym gazie”, to bilans wydłużonej ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny weekend” na zabrzańskich drogach. W zdarzeniach drogowych obrażenia odniosła 1 osoba. Do 5-dniowej akcji, która zakończyła się wczoraj o godzinie 22.00, skierowano 114 funkcjonariuszy drogówki, których wspierało ponad 200 policjantów z innych wydziałów.

 4. Pijany kierowca autokaru chciał przewozić dzieci na wycieczkę

  Policjanci z zabrzańskiej drogówki przeprowadzili kontrolę autokaru, który następnie miał się udać po dzieci wyjeżdżające na wycieczkę szkolną. W trakcie kontroli okazało się, że 67-letni kierowca z Zabrza miał ponad 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Przypominamy, że rodzice i opiekunowie mogą wezwać policjantów przed wyjazdem, aby skontrolowali stan techniczny pojazdu i trzeźwość kierowcy.

 5. Trwają działania „Bezpieczny weekend”

  To już kolejny w tym roku przedłużony weekend. Policjanci w całym kraju już od 6.00 prowadzą wzmożone działania na drogach. Policjanci zabrzańskiej drogówki również włączyli się do działań, które potrwają do godz. 22.00 w niedzielę. Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo nie tylko w czasie podróży ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego na czas wyjazdu majątku.

 6. Samochód potrącił motorowerzystę

  Prawdopodobnie nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu było powodem wczorajszego zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu ulic Mikulczyckiej i Niedziałkowskiego. Kierujący osobowym volkswagenem wjechał w motorower, który prowadził 17-letni zabrzanin. Nastolatek doznał urazu kolana i ogólnych potłuczeń, trafił do szpitala. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 50-letniemu kierującemu osobówką. Uczestnicy zdarzenia drogowego byli trzeźwi.

 7. Uczyli przedszkolaki bezpiecznego przechodzenia przez ulicę

  Policyjni profilaktycy z komendy miejskiej odwiedzili 3 zabrzańskie przedszkola. Dzieciaki uczyły się od mundurowych m.in. tego jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych. W 6 pogadankach udział wzięło 200 przedszkolaków.

 8. Działania "Bezpieczne skrzyżowanie" na zabrzańskich drogach

  Policjanci zabrzańskiej drogówki przeprowadzą dziś działania pod kryptonimem „Bezpieczne skrzyżowanie”. Stróże prawa zwrócą uwagę na naruszenia przepisów ruchu drogowego w rejonie skrzyżowań i tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Akcja drogówki rozpoczyna się o godzinie 11.00.

 9. POSZUKUJEMY ŚWIADKÓW ZDARZENIA DROGOWEGO

  Policjanci zespołu ds. wykroczeń prowadzą postępowanie dotyczące zdarzenia drogowego do jakiego doszło 12 kwietnia 2018 roku pomiędzy godziną 12:00 a 13:40 na terenie parkingu Szpitala Specjalistycznego przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej 10. Nieustalony sprawca dokonał uszkodzenia prawidłowo zaparkowanego pojazdu marki Kia Cee'd. Osoby będące świadkami tego zdarzenia proszone są o kontakt z zespołem ds. wykroczeń zabrzańskiej komendy tel. 32 277 92 97, 32 277 92 00 lub najbliższą jednostką Pol

 10. Bezpieczny weekend majowy 2018

  Przed nami długi weekend majowy. Policjanci zabrzańskiej drogówki już od 6.00 prowadzą wzmożone działania na drogach. W tym roku mundurowi zachęcają również w nietypowy sposób do zachowania bezpieczeństwa na drogach – szkoląc kierujących w zakresie udzielania pomocy ofiarom wypadków. Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo nie tylko w czasie podróży ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego na czas wyjazdu majątku.

TAGI

Nie reagujesz - akceptujesz
Stop Rasizmowi
Seksturystyka
Dla osób pokrzywdzonych przestępstwem