Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Akcja informacyjno-edukacyjna „PATRZ I SŁUCHAJ!”

  „PATRZ I SŁUCHAJ!” – to kolejna akcja informacyjno-edukacyjna skierowana głównie do pieszych, jako niechronionych uczestników ruchu drogowego. Planowany termin realizacji działań profilaktycznych w ramach akcji przewidziany jest do końca września 2018 roku.

 2. Trwają działania „Bezpieczne skrzyżowanie”

  Aż do 19.00 potrwają działania pn. ”Bezpieczne skrzyżowanie” prowadzone przez policjantów zabrzańskiej drogówki. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. W związku z akcją przypominamy również jak należy się zachować, kiedy to policjant kieruje ruchem.

 3. Bądźmy ostrożni na drodze!

  Apelujemy o zachowanie zwiększonej czujności oraz o rozsądek za kierownicą – trudne warunki atmosferyczne mogą przyczynić się do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Na ulicy Makoszowskiej dostawczy mercedes wpadł w poślizg i uderzył w betonowy mostek. Pasażer ze złamaną nogą trafił do szpitala. Z kolei na zabrzańskim odcinku DK-88, kierujący dostawczym oplem wykonał niedozwolony manewr zawracania i doprowadził do kolizji. W związku z niebezpiecznym zachowaniem, grozi mu utrata prawa jazdy.

 4. Mądry kierowca przed szkodą – nasze rady w razie wypadku

  Wpadek drogowy czy kolizja? Co zrobić, gdy nasz samochód zderzył się z innym? Podpowiadamy, jak się zachować w takiej sytuacji. Mamy kilka dobrych rad zarówno dla uczestników „stłuczki” jak i dla świadków. Zwłaszcza podczas najgroźniejszych wypadków drogowych właściwa reakcja innych kierowców może uratować życie.

 5. Informacja dotycząca kontroli autokarów

  W związku z okresem wyjazdów na ferie zimowe i zwiększonym zainteresowaniem organizatorów przewozów autokarowych w zakresie kontroli tych pojazdów, policjanci zabrzańskiej drogówki informują o możliwości przeprowadzenia takich kontroli po wcześniejszym jej zgłoszeniu. Zgłoszenia pisemne można kierować na adres Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy, a także pod nr telefonu 32 277 92 90.

 6. Uprawnienia pojazdów uprzywilejowanych

  Uczestniczenie w akcji związanej z ratowaniem życia, zdrowia ludzkiego lub mienia, wykonywanie zadań związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. To tylko niektóre sytuacje, w których służby używają sygnałów pojazdu uprzywilejowanego.

 7. Policyjny apel skierowany nie tylko do pieszych

  Piesi to najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego. Niedostatecznie oświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze (zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawiają, że dochodzi do wielu wypadków. Dlatego zabrzańska drogówka prowadzi dziś działania "Kontrola drogowa – pieszy",a my przypominamy o tym jak dbać o bezpieczeństwo na drodze oraz prezentujemy film „Przejście oddaj pieszym"

 8. " Przejście oddaj pieszym "

  W trosce o niezmotoryzowanych Śląska Policja prowadzi kampanię profilaktyczną " Przejście oddaj pieszym". Jej celem jest wzrost bezpieczeństwa pieszych oraz uzmysłowienie pozostałym użytkownikom ruchu drogowego, jak ogromne znaczenie na jego poprawę ma przestrzeganie obowiązujących przepisów. Do wielu zdarzeń z udziałem pieszych dochodzi na przejściach dla pieszych i do tego z winy kierujących. Policyjne działania poparł drużynowy mistrz świata w skokach narciarskich Piotr Żyła

 9. Bezpieczny rowerzysta – policyjne działania w Zabrzu w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”

  W trosce o poprawę bezpieczeństwa coraz liczniejszej grupy cyklistów, zabrzańska drogówka prowadziła wczoraj działania profilaktyczne pod nazwą „Bezpieczny rowerzysta”. Akcja promuje bezpieczne, zgodne z przepisami i odpowiedzialne uczestnictwo w ruchu drogowym. Mundurowi prowadzili rozmowy profilaktyczne z kierującymi i pieszymi oraz rozdawali im odblaski i ulotki zawierające porady dla rowerzystów i kierowców.

 10. Na skuterze próbował uciec przed kontrolą – odpowie w myśl nowych przepisów

  37-letni zabrzanin kierujący motorowerem nie zatrzymał się do kontroli drogowej na ulicy Strzelców Bytomskich. Policjanci z IV komisariatu ruszyli w pościg. Mężczyzna został szybko zatrzymany. W myśl przepisów, które weszły w życie 1 czerwca, w związku z nie zatrzymaniem się do kontroli odpowie za przestępstwo, a nie jak za wykroczenie jak dotychczas w podobnej sytuacji. Grozi mu 5 lat więzienia.

TAGI

Nie reagujesz - akceptujesz
Stop Rasizmowi
Seksturystyka
Dla osób pokrzywdzonych przestępstwem