Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Czwarte miejsce policjanta zabrzańskiej drogówki

  Sierż. Tomasz Mandes, reprezentujący zabrzańską komendę, zajął czwarte miejsce w Wojewódzkim Finale XXIX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku 2016”. W konkursie udział wzięło 33 najlepszych policjantów drogówki ze wszystkich komend śląskiego garnizonu policji. Zwycięzcą konkursu został asp. Kazimierz Wątroba z komendy w Jaworznie, który pierwsze gratulacje przyjął z rąk Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Romana Rabsztyna.

 2. Przekroczyli prędkość i stracili prawa jazdy

  Zabrzańscy policjanci z wydziału ruchu drogowego kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierowcy na drogach Zabrza. W wyniku kontroli ujawnili 2 przypadki przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Obaj kierujący mężczyźni utracili swoje prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto zostali ukarani wysokimi mandatami i otrzymali po 10 punków karnych

 3. Młodzi kierowcy rywalizowali w turnieju motoryzacyjnym

  W Zespole Szkół Mechaniczno – Samochodowych w Zabrzu odbył się eliminację do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Impreza została zorganizowana przy współudziale zabrzańskiej drogówki, Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu, MotoRat Zabrze oraz szkoły będącej gospodarzem turnieju. Zaciętą rywalizację wygrali uczniowie z Technikum nr 2 Zespołu Szkół Mechaniczno-Samochodowych.

 4. Informacja dotycząca kontroli autokarów

  W związku z okresem zimowych wyjazdów na ferie i zwiększonym zainteresowaniem organizatorów przewozów autokarowych w zakresie kontroli tych pojazdów, policjanci zabrzańskiej drogówki informują o możliwości przeprowadzenia takich kontroli po wcześniejszym jej zgłoszeniu. Zgłoszenia pisemne można kierować na adres Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy, a także pod nr telefonu 32 277 92 90.

 5. Oszronione szyby i samochód pokryty śniegiem – czym grozi taka jazda?

  Okres zimowy to czas, kiedy na ulicach, codziennie można spotkać samochody, które jadą całe pokryte śniegiem lub z oszronionymi szybami. Kierujący takimi pojazdami z pełną świadomością decydują się na jazdę pozbawiając się zupełnie widoczności i kontroli nad tym, co dzieje się na drodze. Czasem jest to zwykła lekkomyślność, a czasem trudno to nazwać nawet brakiem wyobraźni. Takie praktyki prowadzić mogą niestety do poważnych w skutkach zdarzeń drogowych.

 6. Bezpieczny autobus

  Jeśli czeka Cię podróż autokarem możesz przed wyjazdem sprawdzić jego podstawowe dane. Umożliwia to e-usługa oferowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Zapraszamy do korzystania ze strony bezpiecznyautobus.gov.pl

 7. Nowe przepisy dotyczące kierowców

  Od 18 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym, polegające w szczególności na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rażącym przekraczaniu dopuszczalnej prędkości czy kierowaniu pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny w jeszcze większym stopniu zdyscyplinować kierujących pojazdami do przestrzegania przepisów.

 8. Chcesz kierować skuterem?

  Czy do kierowania skuterem wystarczy karta rowerowa? Ile trzeba mieć lat, żeby móc kierować skuterem? – pytają przyszli motorowerzyści. Są też tacy, którzy nie wykazując żadnego zainteresowania przepisami kierują pojazdami, narażając się na konsekwencje prawne i finansowe w przypadku kontroli lub wypadku. Poniżej odpowiedzi na pytania.

 9. Obowiązkowe odblaski dla pieszych

  Jednym z czynników zwiększających bezpieczeństwo pieszych na drodze są elementy odblaskowe. Nowelizacja ustawy nakłada na pieszych poruszających się od zmierzchu do świtu poza obszarem zabudowanym obowiązek posiadania takiego elementu.

 10. Informacja dotycząca kontroli autokarów

  W związku z okresem wakacyjnym i zwiększonym zainteresowaniem organizatorów przewozów autokarowych w zakresie kontroli tych pojazdów, policjanci zabrzańskiej drogówki informują:

TAGI

Nie reagujesz - akceptujesz
Stop Rasizmowi
Seksturystyka
Dla osób pokrzywdzonych przestępstwem