Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Nie reagujesz - akceptujesz
Z młodym kierowcą po doświadczenie
Rok Pieszego 2014
Stop Rasizmowi

Ruch drogowy

 1. Konkurs dla szkół ponadgimnazjalnych

  Ogłaszamy konkurs „IDŹ, JEDŹ, ŻYJ”, organizowany przez Wojewodę Śląskiego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Śląskie Kuratorium Oświaty, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach, Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego oraz Telewizję Polską Oddział Katowice. Konkurs, adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego, obejmuje przygotowanie etiudy filmowej - antyreklamy - o negatywnych zachowaniach na drodze.

 2. 7 pijanych kierowców, 7 kolizji i wypadek drogowy

  To był pracowity weekend dla zabrzańskich policjantów pełniących służbę na naszych drogach. Tylko od piątku mundurowi z drogówki zatrzymali 7 pijanych kierujących i prowadzili czynności przy obsłudze 7 kolizji drogowych. W trakcie ostatnich trzech dni doszło ponadto do 1 wypadku drogowego.

 3. Podsumowali działania "Trzeźwe Przewozy"

  Dzisiaj od wczesnych godzin rannych zabrzańscy policjanci uczestniczyli w działaniach „Trzeźwe Przewozy”, zorganizowanych przez śląską drogówkę. Celem działań było przeprowadzenie maksymalnej liczby kontroli stanu trzeźwości kierujących autobusami, busami, tramwajami, samochodami ciężarowymi przewożącymi towary, a także innymi pojazdami mechanicznymi.

 4. Zwracali uwagę na bezpieczeństwo pieszych

  Zabrzańscy policjanci przeprowadzili działania prewencyjne w ramach kampanii „Idź-Jedź-Żyj-Rok Pieszego 2014”. Podstawą działań jest troska o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego ze szczególnym uwzględnieniem pieszych. Celem wczorajszych działań było reagowanie na wykroczenia popełniane przez pieszych oraz kierowców, których naganne zachowanie stanowiło zagrożenie dla pieszych.

 5. Zareagował widząc pijaną sąsiadkę

  Policjanci z zabrzańskiej drogówki zatrzymali 58-letnią kobietę, która w stanie nietrzeźwości kierowała samochodem marki Mitsubishi. O podejrzeniach iż kobieta może znajdować się w stanie nietrzeźwości, policję zawiadomił świadek, który widział jak kobieta chwiejnym krokiem wychodzi ze swojego samochodu. Nieprawdopodobne wręcz okazały się wyjaśniania kobiety.

 6. Pijany najechał na drzewo

  Policjanci z zabrzańskiej drogówki zatrzymali 58-letniego mężczyznę, który pijany kierując samochodem osobowym uderzył w przydrożne drzewo. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Pochodzącemu z Zabrza kierowcy odebrano prawo jazdy.

 7. Zapominali o jeździe w pasach

  Wczoraj na drogach województwa śląskiego przeprowadzono akcję „Pasy”. W Zabrzu w akcję włączyło się 25 policjantów drogówki, którzy wśród przydzielonych zadań w głównym stopniu skupili się na zwracaniu uwagi na obowiązek jazdy kierowców i pasażerów w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Wynikiem przeprowadzonej akcji było ujawnienie aż 115 wykroczeń drogowych.

 8. Pijany przyjechał do sądu

  Zabrzańscy policjanci zatrzymali 53-letniego kierowcę seata, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało 0,70 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

 9. „Trzeźwe Przewozy”

  Pod kryptonimem „Trzeźwe Przewozy” zabrzańska drogówka przeprowadziła dziś wczesnym rankiem kontrole kierowców komunikacji miejskiej oraz motorniczych tramwajów. Celem działań jest zapobieganie zagrożeniom dla znacznej liczby użytkowników dróg przez wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami znajdujących się pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków.

 10. Dwoje pijanych kierowców i ich wyczyny

  Zabrzańscy policjanci zatrzymali dwie osoby, które pijane przemiennie kierowały samochodem marki BMW. Wyczyny jednej z nich zakończyły się wjechaniem w ogrodzenie posesji. Do zatrzymaniu obu osób doszło dzięki zgłoszeniu anonimowego świadka oraz interwencji policjanta będącego po służbie.