Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Tour de Pologne 1 sierpnia 2017 r. - informacja o zmianach w ruchu

  Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu informuje, że 1 sierpnia 2017 r. na terenie miasta Zabrze odbędzie się wyścig kolarski Tour de Pologne. W związku z tym wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

 2. Piesi i kierujący pod specjalnym nadzorem – podsumowanie działań drogówki „Kontrola drogowa – pieszy”

  Policjanci zabrzańskiej drogówki podsumowali wczorajsze działania „Kontrola drogowa – pieszy”. Kontrole drogowe w rejonach przejść dla pieszych prowadzone były w godzinach 6.00 - 14.00. W ciągu tych kilku godzin 17 pieszych oraz 14 kierujących zbagatelizowało bezpieczeństwo swoje i innych łamiąc przepisy ruchu drogowego. Zatrzymano ponadto nietrzeźwego kierującego oraz kierującego wobec którego wcześniej wydano już decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

 3. Policyjny apel skierowany nie tylko do pieszych

  Piesi to najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego. Niedostatecznie oświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze (zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawiają, że dochodzi do wielu wypadków. Dlatego zabrzańska drogówka prowadzi dziś działania "Kontrola drogowa – pieszy",a my przypominamy o tym jak dbać o bezpieczeństwo na drodze oraz prezentujemy film „Przejście oddaj pieszym"

 4. Działania „Bezpieczny rowerzysta”

  Wczoraj przez cały dzień policjanci z zabrzańskiej drogówki prowadzili działania pn. „Bezpieczny rowerzysta”. Sprawcy drobnych przewinień i naruszeń przepisów ruchu drogowego oprócz pouczenia otrzymywali broszury zawierające porady dla kierujących jednośladami i samochodami. Policyjna akcja promuje bezpieczne, zgodne z przepisami i odpowiedzialne uczestnictwo w ruchu drogowym i została zrealizowana w ramach opracowanego przez MSWiA programu "Kręci mnie bezpieczeństwo".

 5. 137 ujawnionych przekroczeń prędkości. Podsumowanie weekendowych działań „Prędkość”

  Policjanci z Zabrza dbający o bezpieczeństwo na drogach przeprowadzili działania „Prędkość”. Była to kolejna edycja cyklicznie powtarzanej ogólnopolskiej akcji, ukierunkowanej na ujawnianie kierowców łamiących w tym zakresie przepisy ruchu drogowego. Weekendowe działania rozpoczęły się w piątek rano i trwały do późnych godzin niedzielnych. Zabrzańska drogówka ujawniła aż 137 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących.

 6. Trwają weekendowe działania „Prędkość”

  Punktualnie o 6.00 rano rozpoczęła się policyjna akcja "Prędkość". Zakończy się dopiero w niedzielę o 22.00. Policjanci m.in. kontrolują, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. W trakcie działań mundurowi wykorzystują videorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.

 7. Sięgał po telefon i potrącił na pasach nastolatkę

  Dużą nieodpowiedzialnością wykazał się 55-letni kierujący, który potrącił wczoraj 16-letnią dziewczynę przechodzącą przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Pokrzywdzona doznała urazu głowy i brzucha oraz złamania ręki. Obecnie przebywa w szpitalu. Sprawca potrącenia tłumaczył policjantom, że nie zauważył przechodzącej na pasach nastolatki ponieważ sięgał po dzwoniący telefon komórkowy. Za spowodowanie wypadku grożą mu 3 lata więzienia. Przypominamy o kampanii profilaktycznej Śląskiej Policji „Przejście oddaj pieszym”.

 8. Efekty wczorajszych działań „Kontrola drogowa – pieszy”

  28 kierujących oraz 12 pieszych, którzy popełnili wykroczenia, zostało wczoraj skontrolowanych przez policjantów zabrzańskiej drogówki. To efekt prowadzonych w godzinach 6.00-15.00 działań pn. „Kontrola drogowa – pieszy”. W związku z ujawnionymi wykroczeniami mundurowi nałożyli 32 mandaty oraz skierowali 4 wnioski o ukaranie do sądu. 4 sprawcy zostali pouczeni.

 9. Skontrolowali stan trzeźwości ponad 800 kierujących

  Policjanci zabrzańskiej drogówki podsumowali wczorajsze działania „Trzeźwość”. Podczas akcji mundurowi skontrolowali ponad 800 kierujących. Ujawniono trzech nietrzeźwych kierujących. Ponadto jedna osoba kierowała w stanie po użyciu alkoholu.

 10. Trwają działania „Kontrola drogowa – pieszy”

  Policjanci zabrzańskiej drogówki prowadzą dzisiaj wzmożone działania w ramach akcji „Kontrola drogowa – pieszy”. Działania te, ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa pieszych zwłaszcza w miejscach, gdzie dochodzi do największej liczby zdarzeń. Aż do 15.00 pod szczególnym nadzorem mundurowych będą nie tylko piesi, ale wszyscy uczestnicy ruchu drogowego.

TAGI

Nie reagujesz - akceptujesz
Stop Rasizmowi
Seksturystyka
Dla osób pokrzywdzonych przestępstwem