Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Trwają działania „Bezpieczne skrzyżowanie”

  Aż do 19.00 potrwają działania pn. ”Bezpieczne skrzyżowanie” prowadzone przez policjantów zabrzańskiej drogówki. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. W związku z akcją przypominamy również jak należy się zachować, kiedy to policjant kieruje ruchem.

 2. Pokaż, że masz talent!

  "Mam talent na bezpieczeństwo" to tytuł konkursu adresowanego do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i licealnych oraz uczestników kół zainteresowań o profilu fotograficznym, teatralnym Miejskich oraz Gminnych Ośrodków Kultury. Tematem przedsięwzięcia jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 3. Nietrzeźwy kierujący uciekał przed policyjna kontrolą

  Od wczesnych godzin porannych trwa akcja drogówki pn. „Trzeźwość”. Jak sama nazwa wskazuje ma ona na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą "na podwójnym gazie". Na chwilę obecną nie ujawniono kierujących pod wpływem alkoholu. Jak pokazuje policyjna praktyka tego typu akcje są jednak potrzebne. W sobotę na drogach Zabrza policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich podjął próbę ucieczki przed policyjnym radiowozem.

 4. Wybiegł spomiędzy zaparkowanych autobusów wprost przed nadjeżdżający autobus

  W tym tygodniu na drogach naszego miasta policjanci drogówki prowadzili działania p.n. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” (NURD). Policjanci ujawniali nieprzepisowe zachowania kierowców w stosunku do pieszych. Mundurowi zwracali jednak szczególną uwagę na pieszych łamiących przepisy ruchu drogowego. Tego typu nieodpowiedzialne zachowanie było przyczyną potrącenia pieszego przez autobus na ul. Goethego.

 5. Ogólnopolskie działania Policji na rzecz bezpieczeństwa pieszych

  Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Jednak o tej porze roku dedykowane są przede wszystkim pieszym. Na drogach Zabrza działania rozpoczęły się o godzinie 6.00 i potrwają aż do 22.00.

 6. Bądźmy ostrożni na drodze!

  Apelujemy o zachowanie zwiększonej czujności oraz o rozsądek za kierownicą – trudne warunki atmosferyczne mogą przyczynić się do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Na ulicy Makoszowskiej dostawczy mercedes wpadł w poślizg i uderzył w betonowy mostek. Pasażer ze złamaną nogą trafił do szpitala. Z kolei na zabrzańskim odcinku DK-88, kierujący dostawczym oplem wykonał niedozwolony manewr zawracania i doprowadził do kolizji. W związku z niebezpiecznym zachowaniem, grozi mu utrata prawa jazdy.

 7. Podsumowanie piątkowych działań „Bezpieczny pieszy”

  Mundurowi dbający o bezpieczeństwo na drogach Zabrza prowadzili w piątek wzmożone kontrole drogowe w rejonach przejść dla pieszych w ramach działań „Bezpieczny Pieszy”. Akcja miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych poprzez ograniczenie liczby zdarzeń z ich udziałem, a także kształtowanie świadomości kierujących i pieszych w obszarze występujących zagrożeń. Drogówka ujawniła w sumie 16 wykroczeń popełnionych przez kierujących i przez pieszych

 8. APELUJEMY O ROZWAGĘ NA DRODZE

  Wraz ze zmianą pogody, na drogach jest coraz bardziej niebezpiecznie - nie tylko dla kierujących pojazdami, ale również dla pieszych. Jest to czas, kiedy prawdopodobieństwo występowania zdarzeń drogowych wzrasta kilkakrotnie. Pogarszające się warunki drogowe: występowanie mgły, opadów deszczu czy śniegu, śliska nawierzchnia i niska temperatura, znacznie wydłużają drogę hamowania, co przy dużym natężeniu ruchu na naszych drogach wpływa negatywnie na bezpieczeństwo użytkowników dróg.

 9. Kontrolowali stan techniczny pojazdów, zadbają o bezpieczeństwo na pasach

  Wczoraj zabrzańska drogówka prowadziła akcję „Smog” polegającą na wyeliminowaniu z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów. Mundurowi zatrzymali 1 dowód rejestracyjny. Natomiast dziś o 11.00 rozpoczyna się akcja „Bezpieczny pieszy”. Jej celem jest przede wszystkim ograniczenie ilości zdarzeń drogowych w rejonie przejść dla pieszych

 10. Mądry kierowca przed szkodą – nasze rady w razie wypadku

  Wpadek drogowy czy kolizja? Co zrobić, gdy nasz samochód zderzył się z innym? Podpowiadamy, jak się zachować w takiej sytuacji. Mamy kilka dobrych rad zarówno dla uczestników „stłuczki” jak i dla świadków. Zwłaszcza podczas najgroźniejszych wypadków drogowych właściwa reakcja innych kierowców może uratować życie.

TAGI

Nie reagujesz - akceptujesz
Stop Rasizmowi
Seksturystyka
Dla osób pokrzywdzonych przestępstwem