Sprawca rozbojów objęty dozorem policyjnym - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Wiadomości

Sprawca rozbojów objęty dozorem policyjnym

Data publikacji 07.12.2018

Policjanci z wydziału kryminalnego zabrzańskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który w sierpniu tego roku dwukrotnie napadał na mężczyzn i okradał ich z rzeczy wartościowych. Młody zabrzanin wyjaśnił, że dokonał jeszcze jednej napaści lecz zdarzenia tego nikt nie zgłosił. W zabrzańskiej prokuraturze usłyszał zarzuty. Przyznał się do rozbojów i złożył wyjaśnienia. Decyzją prokuratora sprawcę objęto policyjnym dozorem. Grozi mu teraz do 12 lat więzienia.

Dzięki żmudnej pracy operacyjno- dochodzeniowej zabrzańskich kryminalnych zatrzymano sprawcę trzech rozbojów, do których doszło jeszcze w sierpniu bieżącego roku w Zabrzu. Mężczyzna przyznał się do dwóch napaści, o których zostali zaalarmowani zabrzańscy śledczy i jednego zdarzenia, które nie zostało zgłoszone. Do pierwszego rozboju doszło w nocy 11/12 sierpnia 2018r. przy ulicy Św. Jerzego w rejonie kościoła Św. Anny. Napastnik uderzył w głowę butelką 46-letniego obywatela Ukrainy, po czym zabrał mu telefon komórkowy, portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 500zł i 150 €. Drugiej napaści 18-latek dopuścił się 16 sierpnia 2018r. w godzinach wieczornych na pl. Traugutta. Tam zaczepił on mieszkańca Zabrza po czym uderzył kilkukrotnie w twarz zabierając z portfela 600 złotych. Podejrzany wcześniej był karany jako nieletni za przestępstwa przeciwko mieniu i zdrowiu. Sprawca przyznał się do zarzucanych czynów, złożył wyjaśnienia. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Podejrzany podczas wyjaśnień przyznał się jeszcze do trzeciej napaści. Rozbój ten nie został jednak zgłoszony w żadnej jednostce policji. Wobec tego zwracamy się z prośbą o nawiązanie kontaktu /pod numer tel. 032 277 92 80 lub 032 277 92 00 lub osobiście w jednostce policji/ do mężczyzny, który w sierpniu 2018 roku w godz. 22.00-04.00 w parku im. Poległych Bohaterów przy ul. Dubiela został napadnięty, przewrócony, pobity, a następnie okradziony z kwoty 500 złotych.