Wiadomości

Zatrzymani za kierowanie pod wpływem alkoholu, bez uprawnień i z sądowym zakazami

Data publikacji 15.04.2019

Zabrzańscy policjanci zatrzymali 8 kierujących, którzy dopuścili się złamania obowiązujących przepisów. Dwóch z nich odpowie za jazdę w stanie po użyciu alkoholu, czterech za jazdę w stanie nietrzeźwości, a pozostali za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Czynności w sprawach trwają.

Tylko w ciągu ostatnich kilku dni policjanci zabrzańskiej drogówki zatrzymali aż 8 kierujących, którzy dopuścili się do złamania obowiązujących przepisów. Dwóch z nich odpowie za jazdę w stanie po użyciu alkoholu. Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany do kontroli na ul. Bytomskiej. W trakcie badania trzeźwości okazało się, że mieszkaniec Chorzowa, który poruszał się oplem był pod wpływem alkoholu. Badanie wskazało, że miał 0,38 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy kat B i C. Prawo jazdy uprawniające do kierowania samochodami osobowymi utracił również 63-letni mieszkaniec Zabrza. Mężczyzna na DK 88 pod wpływem alkoholu prowadził mercedesa. Badanie wskazało, że miał 0,2 promila alkoholu w organizmie.

Kolejni z zatrzymanych kierujących odpowiedzą za popełnienie przestępstwa jakim jest jazda w stanie nietrzeźwości. Dwóch z ich zostało zatrzymanych w przeciągu dwóch minut na ulicy Roosevelta. Pierwszy „wpadł” 51-letni mieszkaniec Gliwic, który kierował oplem. Mężczyzna miał 0.82 promila alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Drugi z nietrzeźwych kierujących to 41-letni mieszkaniec Zabrza. Mężczyzna kierował citroenem mając 0,62 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy kat. B. Natomiast 56-letni kierujący oplem odpowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale również za spowodowanie kolizji z zaparkowanym samochodem. Do zdarzenia doszło na ul. Słowackiego. Badanie wskazało, że w chwili zatrzymania miał 2,78 promila alkoholu w organizmie. Prawo jazdy kat. A i B utracił za jazdę w stanie nietrzeźwości również 50-letni mężczyzna, który kierował samochodem osobowym marki renault. Mężczyzna został zatrzymany na ul. Ziemskiej. Miał 0,82 promila alkoholu w organizmie.

Ponadto mundurowi zatrzymali dwóch kierujących, którzy prowadzili samochody pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. 78-letni „zakazowicz” został zatrzymany na ul. Armii Krajowej, kiedy prowadził fiata. Natomiast 55-latek, którego zakaz obowiązuje do października 2019 roku został zatrzymany na ul. Stalmacha. Mężczyzna tuż po kontroli został przewieziony do zakładu karnego, gdyż był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Jak istotny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym ma stan trzeźwości kierującego pokazuje zdarzenie, do którego doszło w centrum Zabrza przy ul. Bytomskiej. Nietrzeźwy kierujący BMW nie zapanował nad swoim pojazdem i uderzył w jadące w tym samym kierunku ranault. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Tuż po zdarzeniu dwoje dzieci, które jechały ze swoja matką w renalut, zostało przewiezione do szpitala. Po badaniach zwolniono ich do domu. Badanie trzeźwości wskazało, że 34-letni kierujący BMW miał 0,72 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. W trakcie policyjnych czynności został zatrzymany również 37-letni pasażer z BMW . Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez chorzowską prokuraturę. Sprawca kolizji odpowie teraz za spowodowanie zdarzenia drogowego, jazdę w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień. Grozi mu kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i obowiązkowe świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.

Ładowanie odtwarzacza...